Brikety z kukuričných vretien

Ponúkame na predaj palivové brikety vyrobené z kukuričných oklaskov bez použitia akýchkoľvek chemických substancii alebo lepidiel.

 

Brikety sú od 28.11.2022 vyrobené a je možné si ich zakúpiť v areáli spoločnosti Granelam a.s. od 7:00 o 15:30 každý pracovný deň. 

Sú charakteristické prirodzenou farbou a príjemnou vôňou počas horenia. Určené sú na kúrenie vo všetkých typov kotlov, krbov alebo pecí. Brikety môžete používať na sezónne kúrenie, alebo na celoročné udržiavanie tepla všetkých typov budov, domov alebo chát.

Vyoká výhrevonosť až 17MJ ( porovnateľné s tvrdým drevom), nízka dymivoť a minimálny obsah popola.

Balíky našich brikiet majú hmotnosť 7,6kg. Dĺžka jednej brikety je 35cm v balíku je 5kusov. Cena za jeden balík je 3,5€ s Dph.  V prípade odberu väčšieho množstva, nad 90 balíkov je možná doprava. Cena za dopravu je 0,7€/km.

Skladujte v suchu!

 

Kde nás hľadať?

Naše hlavné stredisko Ostrov, okres Piešťany:
Otváracia doba je od 7:00 – 15:30. Mimo otváraciu dobu vám pomôže večerný a nočný vrátnik, ktorý je k dispozícii takmer neustále.

Kontakt: 033/79 143 54

0918 804 863

 

 

Rokmi overený materiál. 
Je mnoho výrobcov palív, či už peliet alebo brikiet, ale málokto môže potvrdiť zdroj kvalitného materiálu.  Spoločnosť Granelam sa prevažne orientuje na výrobu a spracovanie osív kukurice, pri tomto procese vzniká približne 5 000 ton kukuričných vretien. Väčšina tohoto materiálu už dlhé roky končí v teplárniach, tým pádom môžme tvrdiť, že sa nejedná o žiadnu novinku na trhu s teplom.

Ako kúriť s briketami?
Keďže palivové brikety majú nízky obsah popola aj pahreba je o niečo menšia ako býva zvykom pri kúrení s drevom. Preto odporúčame založiť pahrebu s triesok, poprípade malým drevom a následne keď je pahreba vytvorené kúriť naďalej s briketami. Keď teplota v miestnosti dosiahne požadovanú hodnotu, upravte prúdenie vzduchu a miestnosť adekvátne temperujte.

Popol ako minerálne hnojivo.
Zvyšky po kúrení nemusia vždy končiť v smetnom koši. Ak máte záhradu, tak zvyšky po horení môžu slúžiť ako ideálny doplnok do pôdy. Popol obsahuje pomerne vysoké hodnoty fosforu, dôležitý pre prenos energie, fotosyntézu a metabolizme uhľohydrátov.